بهترین ویژگی های مخفی خانواده گلکسی اس 10 سامسونگ که باید بدانید ( قسمت اول )

11:0071.6K0

شرکت سامسونگ در فوریه 2019 اسمارتفون های پرچمدار نسل جدید سری گلکسی اس 10 را معرفی کرد. گوشی های هوشمندی که در چهار مدل گلکسی اس 10، گلکسی اس 10e، گلکسی اس 10 پلاس و گلکسی اس 10 5G رونمایی شدند.

در حالی که چند ماهی از عرضه این خانواده می گذارد، اما همچنان مواردی وجود دارد که باید پیرامون آنها بیان کرد. بنابراین در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین ویژگی های مخفی خانواده اس 10 سامسونگ که باید بدانید، آشنا سازیم.

هر یک از این ویژگی ها قابلیت های جالبی به همراه دارند و تجربه کاربری خوبی را رقم می زنند. اگر شما یکی از گوشی  های هوشمند گلکسی اس 10 پلاس ، گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 ای برخوردار هستید، می توانید با این مطلب اطلاعات موردنیاز را جهت کاربری بهتر کسب کنید. با موبایل آبی همراه باشید

1- کاربری متفاوت کلید بیکسبی

شرکت سامسونگ در گلکسی اس 10 به افراد اجازه می دهد تا تعریفی برای کلید بیکسبی داشته باشند. یعنی شما علاوه بر آن که از طریق این کلید می توانید بیکسبی را فعال کنید، بلکه با تنظیمات موردنظر آن را به کلید دیگری هم تبدیل خواهید ساخت.

چگونه از کاربری متفاوت کلید بیکسبی استفاده کنیم؟

بیکسبی کلید ویژه ای در گلکسی اس 10 دارد که با فشردن آن می توانید دستیار هوشمند دیجیتالی سامسونگ را فعال کنید. به قسمت Settings رفته و روی گزینه Bixby key کلیک کنید. شما در این قسمت برای سفارشی سازی انتخاب می کنید که با چند بار فشار کلید بیکسبی چه قابلیتی در گلکسی اس 10 فعال شود. سپس باتوجه به متن آبی هایلایت شده، روی آنها کلیک کرده تا قابلیتی را تنظیم کنید.

>>بیشتر بخوانید : جعبه گشایی سامسونگ گلکسی S10e

2- با استفاده از قابلیت شارژ بی سیم دستگاه دیگری را شارژ کنید

یکی از ویژگی های جذاب گلکسی اس 10 قابلیت PowerShare بی سیم است. با این ویژگی افراد می توانند هر نوع تلفن هوشمندی که از فناوری شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند، در گلکسی اس 10 شارژ کنند. در واقع این اسمارتفون تبدیل به پد شارژ بی سیمی شده تا به شارژ دیگر دستگاه ها با قابلیت پشتیبانی از شارژ بی سیم بپردازند.

چگونه از قابلیت PowerShare بی سیم استفاده کنیم؟

قسمت اعلانیه را به پایین کشیده  و روی نماد Wireless PowerShare ضربه بزنید. گلکسی اس 10 را به سمت پشت روی سطحی قرار دهید تا با فعال شدن این قابلیت بتوانید دستگاه دوم با قابلیت پشتیبانی از فناوری شارژ بی سیم را روی اسمارتفون مورد اشاره قرار دهید.

شما علاوه بر آن که می توانید هر گوشی هوشمند را شارژ کنید، می توانید گلکسی بادز خود را هم شارژ نمایید. اگر میزان شارژ گلکسی اس 10 تا 30 درصد خالی شود، این قابلیت به صورت خودکار غیرفعال خواهد شد.

3- دو ضربه روی کلید پاور و فعال شدن دوربین

یکی از ویژگی های جالب گلکسی اس 10 فشار دادن کلید پاور به صورت دو ضربه و فعال کردن بخش دوربین است. بسیاری از افراد با این ویژگی آشنایی نداشته و اگر دارای یک پرچمدار نسل جدید سامسونگ هستید، قابلیت مورد اشاره بسیار کاربردیست.

چگونه این قابلیت را غیرفعال کرد؟

بخش دوربین را باز کنید و وارد Settings شوید و گزینه Quick launch را غیرفعال سازید.

>> بیشتر بخوانید : جعبه گشایی سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس مدل سرامیکی

4- افزودن جلوه پرتره به تصویر قبل یا بعد از ثبت آن

یکی از ویژگی های جالب توجه گلکسی اس 10 قابلیت افزودن جلوه پرتره به تصاویر ثبت شده قبل یا بعد از گرفتن آنهاست. البته می توان ویرایش های دیگری هم روی تصویر اعمال کرد و تنها پرتره نیست.

تصویر جدید ثبت کنید:

در برنامه دوربین روی حالت Live Focus ضربه بزنید. سپس برای اعمال آن باید روی یکی از چهار جلوه دوربین لمس کنید. البته با کمک نوار لغزنده می توانید شدت جلوه موردنظر را کاهش یا افزایش دهید.

ویرایش تصاویر گرفته شده با حالت Live Focus:

بخش گالری تلفن هوشمند خود را باز کنید و روی Change background effect ضربه بزنید. در این بین می توانید یکی از چهار جلوه موردنظر را انتخاب کنید. به کمک نوار لغزنده می توانید شدت جلوه موردنظر را کاهش یا افزایش دهید. در نهایت روی Apply ضربه بزنید و نهایی کنید.

5-Always On Display را در برخی مواقع فعال کنید

اگر فکر می کنید قابلیت Always On Display در شب ناراحتی برای چشم شما به وجود می آورد، قادرید با مراجعه به بخش تنظیمات آن را در برخی مواقع فعال کنید.

چگونه Always On Display را در برخی مواقع فعال کنیم؟

به بخش تنظیمات رفته و روی گزینه Lock Screen ضربه بزنید. به قسمت Always On Display رفته و آن را On کنید. سپس Display Mode را انتخاب خواهید کرد و می توانید از میان سه گزینه یکی را برگزینید. البته این قابلیت هم وجود دارد که به کل آن را off نمایید.

>> بیشتر بخوانید : تست طول عمر باتری گوشی های پرچم دار سامسونگ سری اس 10 و اپل آیفون سری ایکس

6-ایجاد یک فایل گیف (Gif) سریع

یکی از قابلیت های جالب گلکسی اس 10 فشار مداوم کلید شاتر است که تصاویر پشت سرهم به ثبت می رساند. اما همچنین می توانید به کمک آن گیف سریعی ایجاد کرده و به اشتراک بگذارید. اگرچه کیفیت گیف عالی نیست اما محتوا خوبی را در این حالت ایجاد خواهید کرد.

کافیست به قسمت دوربین رفته و به بخش تنظیمات مراجعه داشته باشید. ابتدا باید روی گزینه Hold shutter button to ضربه زده و Create GIF را انتخاب کنید.

7- تنظیم خودکار وضعیت تصویر در هنگام تصویربرداری

یکی از ویژگی های دیگر گلکسی اس 10 که باری دیگر در بخش دوربین قرار دارد، تنظیم خودکار وضعیت تصویر در هنگام تصویربرداری است. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا در صورت کج بودن منظره یاب درست شده و یک تصویر بی نقص را به ثبت برسانید. این ویژگی به صورت اتوماتیک است و افراد هیچ نقشی در آن ندارند.

نحوه تنظیم خودکار عکس ها

وارد برنامه دوربین شوید. به بخش تنظیمات یا همان نماد gear مراجعه کنید. روی گزینه Shot Suggestions ضربه بزنید.

8- فعال بودن بهینه ساز صفحه نمایش

گلکسی اس 10 دارای قابلیت های متعددی است که برخی از آنها ممکن است مشخص و برخی پنهان باشد. یکی از ویژگی هایی که ممکن بوده پنهان بماند، قابلیت فعال بودن بهینه ساز صفحه نمایش است. این تلفن هوشمند می توانید تا 30 صحنه مختلف تنظیم صفحه نمایشی داشته باشد و در این بین شما می توانید قابلیت مورد اشاره را فعال یا غیرفعال کنید.


چگونه این قابلیت را فعال کنیم:

برنامه دوربین را باز کنید. روی آیکون کوچک دایره ای آبی رنگ گوشه صفحه نمایش ضربه بزنید.

>> بیشتر بخوانید : جعبه گشایی سامسونگ گلکسی اس 10

9- ایجاد تغییر در دوربین عقب

اینکه گلکسی اس 10 دارای دوربین دو یا سه گانه است، تفاوتی ندارد زیرا با قابلیتی که برای آن تعریف شده می توانید با تغییر منظره یاب زاویه دید لنز را کم یا زیاد کنید.

برای تغییر لنز باید روی نمادهای زیر ضربه بزنید:

  • نماد یک برگ: لنز تله فوتو با زوم 2 برابری
  • نماد دو برگ: زاویه عریض استاندارد
  • نماد سه برگ: زاویه  فوق عریض

10- نمایش درصد باتری در صفحه اصلی

شما می توانید درصد باتری را در صفحه اصلی گوشی هوشمند به نمایش درآورید. اما گاهی پیش می آید که تمایلی نداشته باشید و می توانید از روی نمایش بردارید.

چگونه فعال سازی باید کرد:

به بخش تنظیمات رفته و روی Notifications ضربه بزنید. سپس نوار وضعیت نمایش باتری را فعال یا غیر فعال کنید که در مقابل گزینه Show battery percentage قرار دارد.

منبع : Cnet

مشاهده قیمت به روز سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس

مشاهده قیمت به روز سامسونگ گلکسی اس 10 

مشاهده قیمت به روز سامسونگ گلکسی اس 10 ای

منبع
Cnet

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند