کالبد شکافی گوشی هوآوی میت 30 پرو

03:123200

در کمتر از یک هفته دیگر سامسونگ از پرچمداران اندرویدی امسال خود رونمایی می کند و هواوی نیز پس از آن پرچمداران خود از جمله P40 را رونمایی می کند که مدتهاست کاربران منتظرش هستند. میت 30 پرو به واسطه امکانات تصویربرداری اش در زمره برترین اسمارت فون های ۲۰۱۸ جای داشت و تعجب ندارد اگر P40 نیز به پیروی از این گوشی در باشگاه بهترین ها قرار بگیرد.

مشاهده قیمت به روز و مشخصات فنی گوشی هوآوی میت 30 پرو ( بدون رجیستر )

مشاهده قیمت به روز و مشخصات فنی گوشی هوآوی میت 30 پرو ( رجیستر شده )

البته تمامی اینها روی کاغذ است؛ موجودی پایین این گوشی در بازار آمریکا و اروپا و فقدان اپ های گوگل پلی از جمله ایرادات وارده به میت 30 پرو هستند که دلسردی بسیاری از کاربران را به دنبال داشته اند. حالا کانال یوتیوب JerryRigEverything تصمیم گرفته با کالبدشکافی این گوشی نگاهی به امکانات داخلی آن بیاندازد و چه بسا کاربران را به خرید آن ترغیب نماید.

اگر بخواهیم صادق باشیم فرایند باز شدن بدنه این گوشی چندان هم اغوا کننده نبود؛ در وهله نخست باید بیشتر از ۲۰ پیچ با ابعاد و اندازه مختلف از زیر پنل پشتی شیشه ای این موبایل که حسابی چسب کاری شده بود و هر لحظه احتمال شکسته شدنش می رفت باز می شد.

خوشبختانه تمام اجزای داخلی این گوشی ماژولار هستند و برخلاف آنچه امروز در صنعت موبایل شاهدش هستیم باتری دستگاه به فریم چسب نشده که این یک امتیاز است. ماژولار بودن قطعات داخلی و عدم اتصال باتری به بدنه تعمیر دستگاه را راحت تر خواهد کرد. نکته دیگر آنکه خرید این قطعات ماژولار ارزان تر برای کاربر تمام خواهد شد.

اما ایراداتی هم به میت 30 پرو وارد است؛ برای مثال نمایشگر و گلس دستگاه به یکدیگر متصل شده اند. خود نمایشگر نیز از طریق چسب به فریم میانی متصل شده است و در نتیجه تعمیر یا تعویض آن بدون شکستنش غیر ممکن خواهد بود.

میت 30 پرو را در نهایت می توان یک گوشی تعمیر پذیر با بهترین دوربین موجود در بازار (دست کم طبق اعلام نظر DxOMark) خواند که البته به تعداد محدود در بازار [آمریکا و اروپا] موجود است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند